Філологічна традиція
Філологічний факультет Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка не тільки навчає і випускає першокласних вчителів, лінгвістів, мовознавців та перекладачів, а й творчо підходить до розвитку талантів наших студентів, по-новому презентує літературні твори.
Традиційно, Олена Сазонова разом із студентами-філологами приділяють велику увагу художньому мистецтву, а саме інсценізують неперевершені зразки літератури, завдяки чому в стінах університету зародилася творча студія «Джерело».
Актори не лише виступають у стінах рідного університету, а й поза його межами.19 вересня в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику університетська студія «Джерело» представила літературно-музичний виступ за новелою «Сміх» Михайла Михайловича Коцюбинського.
Вистава була організована до 155-річчя Михайла Михайловича Коцюбинського з метою вшанування пам’яті письменника та звернути увагу на проблему, яка існує донині.
«Сміх» — страшне й моторошне оповідання про революційні події 1905 року. У ньому йдеться про тривожні часи наступу реакції, про кошмари чорносотенних погромів, спрямованих проти всіх тих сил, які брали участь у революційних подіях, про повноту відповідальності інтелігента перед народом. Письменник зосереджує увагу на психологічному стані персонажів, які чекають погрому і, отже, неминучої смерті.
Актори-філологи (Батицький Владислав , Кот Ярослава , Подорван Ірина , Щотка Ярослав , Решотко Ольга , Білогура Олександр , Гергуль Олександр) максимально вжились у свої ролі, динамічно розігрували свої сценки та вдало підібрали вбрання та атрибути для вистави, завдяки чому змогли перенести глядачів до ХХ століття, занурити їх в атмосферу минулої доби.
Марія Вакула, Анастасія Примоченко