Удосконалюємо разом ОПП Середня освіта (Англійська мова і зарубіжна література)

25 квітня 2024 року відбулося розширене засідання випускової  кафедри іноземної філології та освітніх технологій філологічного факультету  і робочої групи з розроблення  освітньо-професійної програми Середня освіта (Англійська мова і зарубіжна література). Метою зустрічі стало обговорення змін до ОПП та оновленняя складу робочої групи, до якої увійшли Манжола Наталія Сергіївна – заступник директора Чернігівської  спеціалізованої загальноосвітньої школи №2 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов, вчитель-методист; Коваленко Галина Вікторівна – вчитель англійської мови Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7;  Гречко Богдана Миколаївна – здобувач бакалаврського рівня ОПП «Середня освіта (Англійська мова і зарубіжна література), член студентської ради філологічного факультету Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка.

Під час засідання гарант освітньо-професійної програми доцент Стеченко Т.О. запропонувала затвердити оновлений каталог вибіркових освітніх компонентів для формування індивідуального навчального плану здобувачів освіти на 2024 – 2025 навчальний рік;

В.о.завідувача кафедри іноземної філології та освітніх технологій доц. Смоліна С.В. закцентувала увагу на необхідності врахування рекомендацій ЕГ щодо перегляду змісту робочих програм навчальних дисциплін з метою уникнення повторень програм попередніх семестрів, усунення застарілої літератури та залучення наукових і методичних розробок викладачів кафедри,  сучасної україно- та іншомовної літератури.

Шакура Ю.О. – вчитель вищої категорії, вчитель-методист, кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземної філології та освітніх технологій Національного університету “Чернігівський колегіум” імені Т.Г. Шевченка виступила із пропозицією врахувати рекомендації ЕГ та оновити зміст навчальної програми з дисципліни «Історія зарубіжної літератури». Крім того, Юлія Олександрівна обгрунтувала  необхідність розроблення й запровадження методів  і прийомів підсилення літературознавчого компоненту ОПП.

Учасники засідання одностайно підтримали висунуті пропозиції та рекомендували вченій раді філологічного факультету затвердити запропоновані зміни до ОПП «Середня освіта (Англійська мова і зарубіжна література)» освітнього рівня «бакалавр».

Гарант ОПП – Тетяна СТЕЧЕНКО