Філологічний факультет

Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка

Сплетіння розваг та наукових тем

Сім’я вже ж вільна і нова.

Та тільки мати ледь жива.

Вона була б і вмерла вже не раз,

Та все питає, і на смертнім ложі, —

а де ж те Слово, що його Тарас

коло людей поставив на сторожі?!.

Л. Костенко

Чи замислювалися Ви над тим, як багато страждала й продовжує страждати українська мова? Яка тяжка у неї доля, але, не дивлячись на це, яка вона чарівна, гарна, сильна, нездоланна…

Чи замислювалися Ви над тим, як добре знаєте рідне слово, яке у нього може бути майбутнє?

Чи замислювалися Ви?..

Студенти філологічного факультету Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г.Шевченка часто міркують на подібні теми, тому з нагоди дня української писемності влаштували захід, де веселі, жваві розваги сплелися з обговоренням наукових питань, таких, як новий проект українського правопису, розглядали його головну особливість та основні зміни, слухали думки стосовно цієї теми відомих мовознавців та висловлювали власні. Також студенти магістратури презентували своїм меншим колегам працю українського мовознавця, педагога, політичного й громадянського діяча Ірини Дмитрівни Фаріон «Мовна норма: знищення, пошук, віднова» й демонстрували результати власного опитування в різних соціальних мережах, якою мовою найчастіше люди спілкуються в повсякденному житті.

Та попри серйозні розмови, студенти не відмовилися від пісень, гумористичних сценок, жвавих вікторин та конкурсів, де переможців нагороджували солодкими подарунками, а наприкінці влаштували флешмоб із закликом: «Я, ти, він, вона – разом мовна ми сім’я». 

Тож, закликаємо Вас також замислитися над долею рідного слова, рідної пісні, рідної мови, бо ж то є скарб нашого народу…

автор – Настя Примоченко