ДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ НА ФІЛОЛОГІЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ

Сьогодні, 23 квітня, доцент Олена Сазонова гостинно запросила усіх охочих доєднатися до святкування Дня англійської мови (English Language Day). Оскільки подію започаткувала Організація Об’єднаних Націй 19 лютого 2010 року на честь дати народження й смерті славетного англійського драматурга, національного символу Англії – Вільяма Шекспіра, то основною умовою участі стало занурення в його творчість: читання його сонетів, уривків із драматичних творів, рефлексія над творчістю Шекспіра в сучасному мистецькому просторі. На зустріч завітало близько тридцяти активних творчих і небайдужих учнів-ліцеїстів, студентів ОП Середня освіта (Українська мова і література. Англійська мова), Середня освіта (Українська мова і література), Культурологія освітнього ступеня «магістр», викладачів філологічного факультету. Звучала англійська та українська мови, демонструвалися цікаві презентації на основі творів Вільяма Шекспіра та їх втілення сучасним кінематографом. Цікавою виявилася зустріч із вчителькиою англійської мови і зарубіжної літератури Хезер Еверден з Роял-Танбридж-Веллс, яка захопила своєю розповіддю про традиції цього дня в Англії. Студенти філологічного факультету читали сонети англійською мовою, зокрема Ірина Вешняк разом із сином Миколою розповідала про п’єсу «Буря» (The Tempest), прочитали уривки англійською та українською мовами, Карина Трубіна декламувала один із відомих сонетів англійською, а студентка 4-го курсу Анастасія Гащенко доєдналася, декламуючи його українською. Учні Чернігівського обласного педагогічного ліцею подали яскраві образи героїв Шекспіра в сучасному кінематографі, читали сонети англійською, перевтілившись у відомі образи. Професори Ольга Лілік і Олена Колесник, доценти Лариса Городнича і Марина Ольховик, були несподівано долучені до прочитання 19 сонету англійською мовою, але із задоволення взяли участь у такому перформансі. Яскравим фіналом зустрічі стала доповідь пані Олени Якимчук, одночасно студентки філологічного факультету і стейкголдера наших освітніх програм, про Шекспіра і музику, театральні вистави й екранізації. Усі присутні поринули у творчу невимушену та натхненну шекспірівську атмосферу. День англійської мови навдивовижу пасує нашому українському простору.

Підготувала Ірина Вешняк