Відлуння театральної імпрези
Театр EX LIBRIS під керівництвом доцента Марини Каранди зробив естетичний подарунок для першокурсників та викладачів нашого університету. У неділю у неформальній камерній обстановці відбулася кураторська година для першокурсників філологічного факультету, інституту психології та факультету ДПОМ. Метою показу було не тільки пролити світло на несправедливо забуті сторінки української історії, а й зібрати кошти на ЗСУ.
Гості переглянули виставу «Маузер та маки» – історичний байопік про життя, любов, творчість і смерть геніального українського художника Олександра Мурашка. Доля митця була переплетена з Черніговом, Києвом, Мюнхеном та Парижем. Трагічна загибель художника від кулі у 1919 році розпочала ряд непоправних втрат цвіту нації, який нищили окупанти-більшовики після поразки УНР. Тому вистава є на часі, вона говорить про історико-культурні паралелі з сьогоденням.
Відгуки глядачів свідчать про те, що драматургу (Марині Каранді), акторам (студентам і випускникам), режисерам (Євгену Бондарю, Ользі Мелашенко), хореографу (Олексію Соколу), музичному режисеру (Анатолію Новаку), сценографам (Марії Ладанай, Анатолію Новаку, Ользі Яременко), костюмерам (Світлані Мазуренко, Оксані Плиско, Олені Тімлянцевій), світлографу (Лілії Ярмош), які співпрацюють як волонтери в EX LІBRIS, вдалося втілити задум якнайкраще. Художня керівниця Марина Каранда подякувала Обласному художньому музею імені Григорія Галагана за співпрацю, адже рідкісні першоджерела для написання драми – щоденники дружини і вихованки художника – були надані пані Катериною Шульгою з бібліотеки музею.
Марина Радченко, заступник декана філологічного факультету з молодіжної та іміджевої політики:
– Я під враженням від естетизму й багатошаровості візуальних і вербальних кодів. Вистава «Маузер та маки» напрочуд динамічна і наповнена. Театр EX LIBRIS робить фантастичні речі. Рівень далеко не аматорського провінційного театру. Бажаю колективу сил і енергії нести світло.
Роман Силко, к.пед.н, доцент кафедри мистецьких дисциплін факультету ДПОМ:
-Вистава справила на мене виняткове враження як на педагога, так й на художника! Інтеграція театрального та образотворчого мистецтва розкриває особистість Олександра Мурашка надзвичайно цікаво та глибоко! Гра акторів та музично-хореографічний супровід формували емоційний тонус, що не полишав до самого закінчення вистави!
Наталя Нікітіна, к. філ. н., доцент кафедри мов і методики їх викладання факультету ДПОМ:
-Дякую за запрошення. Режисерська робота, проведена з молоддю, вражає професійним рівнем. Небайдужому педагогу видно, стільки часу свого життя витрачено на виставу— це справжнє волонтерство! А ще бажання і талант! Актори є сильні! Видно, грали якісно навіть, як на мене, ті, кому не щедро від природи дано, але у колективі допомогли розвинути задатки — це і є показник роботи! Ну і, звичайно, тема! Без перебільшення сподобалися ваші акценти! Глибокі та необхідні пласти культури піднято. Просто— дяка вам!
Катерина Шульга, мистецтвознавець. Завідувач науково-освітнього відділу Обласного художнього музею імені Григорія Галагана:
- -Чудова просвітницька вистава. Засобами театрального мистецтва вдалося донести до глядача ключові моменти становлення Української Академії мистецтв, ознайомити з цікавими фактами біографії та творчістю видатного українського художника Олександра Мурашка, передати дух тієї епохи, мотивувати молодь вивчати свою історію і митецтво.
Глядачі підтримали волонтерський збір і театр EX LІBRIS перераховує 5 тис гривень донатів на дрони для 112 бригади 131 батальйону ракетно-зенітного взводу , де служить друг режисера-консультанта театру пана Євгена Бондаря.
Текст підготувала к.філос.н., доцент Марина Каранда
Фото Михайла Корнієнка