Про журналістські стандарти, сучасний медіа-контент та фейкові новини
У Чернігові 20-21 грудня Академія української преси за підтримки Представництва Фонду Фрідріха Науманна за Свободу провела дводенний семінар «Світові стандарти журналістики» для студентів філологічного факультету НУЧК у приміщенні готелю «Reikartz».
Метою семінару було ознайомлення студентів з журналістськими стандартами, правдиве висвітлення новин та наповнення медіа-контенту якісною інформацією.
Цикл лекцій та численні приклади з ефіру вітчизняних і закордонних телекомпаній представили Президент Академії української преси професор Валерій Іванов, голова Комісії з журналістської етики, засновник газети «Дзеркало тижня» Володимир Мостовий та Президент української асоціації медіа-бізнесу, член Комісії з журналістської етики Олексій Погорелов.
На заході піднімалися важливі теми: «Журналіст і суспільство», «Журналістська етика», «Вимоги до інформації», «Права і обов’язки журналіста», «Журналіст і влада».
Головне, що намагалися донести експерти до майбутніх журналістів – це завжди говорити тільки правду та не бути заангажованими.
– Етика та журналістські стандарти навчать вас писати правдиву інформацію, – наголосив Володимир Мостовий, і підкреслив, -журналістських стандартів чимало, але я завжди користуюся лише двома: писати потрібно так, наче ти це робиш в першу чергу для себе та ніколи не втомлюватися ставити перед собою низку запитань, адже журналістика – це дуже суб’єктивна робота.
Студенти філологічного факультету були раді поспілкуватися з відомими журналістами, які поділилися особистим досвідом та досвідом світової журналістики. Наприкінці семінару усі учасники отримали сертифікати про участь та книгу «Журналістика газет і журналів».
Анастасія Фокіна, Олена Таран