Аналіз результатів акредитаційної експертизи ОП “Середня освіта. Англійська мова та зарубіжна література” бакалаврського рівня
28 березня 2024 року у змішаному форматі відбулося розширене засідання науково-методичного семінару випускової кафедри іноземної філології та освітніх технологій філологічного факультету Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка. Запрошеними гостями на засіданні були гаранти освітніх програм філологічного факультету: завідувач кафедри іноземної мови, доц. Л.В. Городнича; завідувач кафедри української мови та літератури, доц. Т.Л. Хомич; проф. кафедри української мови та літератури Лілік О.О., завідувач кафедри філософії та культурології, проф. М.Б. Столяр; проф. кафедри філософії та культурології Колесник О.С.
Метою зустрічі стало обговорення результатів акредитаційної експертизи ОП “Середня освіта. Англійська мова та зарубіжна література” бакалаврського рівня та внесення відповідних змін до ОПП.
Гарант програми Стеченко Т.О. проінформувала про результати акредитаційної експертизи та загальний висновок експертної групи про ВІДПОВІДНІСТЬ повною мірою освітньо-професійної програми КРИТЕРІЯМ оцінювання якості.
Тетяна Олександрівна надала детальну інформацію про визначені експертною групою сильні й слабкі сторони програми та окреслила основні НАПРЯМИ подальшого ВДОСКОНАЛЕННЯ ОПП, а саме:
- ознайомлення, аналіз та впровадження досвіду аналогічних зарубіжних програм;
- перегляд змісту робочих програм навчальних дисциплін з метою уникнення повторень програм попередніх семестрів, усунення застарілої літератури та залучення наукових і методичних розробок викладачів кафедри і сучасної україно- та іншомовної літератури;
- оновлення змісту навчальної програми з дисципліни «Історія зарубіжної літератури», розроблення й запровадження методів підсилення літературознавчого компоненту ОПП;
- заохочення НПП до наукової публікаційної активності в розрізі ОК, які вони забезпечують;
- розроблення процедури систематичного та прозорого моніторингу працевлаштування та кар’єрного шляху випускників;
- розроблення із працівниками відділу міжнародних зв’язків та соціальногно партнерства інформаційних заходів з метою активізації залучення здобувачів ВО до програм міжнародної академічної мобільності.
Учасники засідання одностайно підтримали висунуті пропозиції. Розширене засідання науково-методичного семінару кафедри іноземної філології та освітніх технологій відбулося в дружній та доброзичливій атмосфері.