ЩО СПІЛЬНОГО У СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ І СТУДЕНТІВ-ІСТОРИКІВ?
Спільні будні: – учора, 24 листопада, філологів та істориків об’єднав історико-філологічний семінар.
Місце зустрічі – платформа ZOOM
Тема: постать Михайла Петровича Драгоманова, українського публіциста, історика, філософа, економіста, літературознавця, фольклориста, громадського діяча, засновника українського соціалізму.
Організаторами виступили: філологічний факультет НУЧК (українське відділення) і Навчально-науковий інститут соціогуманітарних дисциплін імені М.О. Лазаревського(Науково-дослідний центр вивчення історії релігії та Церкви імені Лазаря Барановича).
До дискусії долучилися: доценти кафедри української мови і літератури Олена Сазонова та Світлана Шуміло.
Доповідачами виступили студенти другого курсу інституту історіїОлександр Кондратенко і Владислава Блохіна, які розповіли про життя та політичні погляди видатного діяча Михайла Драгоманова.
Філологічний факультет вирізнився великою кількістю цікавих доповідачів.
Серед них:
– магістрант Ярослав Сінчук висвітлив питання літературної та видавничоїдіяльності Михайла Драгоманова;
– студентки II курсу Вероніка Лашук та Олена Гук продемонстрували дослідження літературно-патріотичної діяльності ученого в контексті національно-визвольних змагань, а Ангеліна Липоризька висвітлила питання полеміки БорисаГрінченка з Михайлом Драгомановим;
– студент II курсу Віталій Авраменко розповів про ставлення Михайла Драгоманова до України, як його розумів та виклав відомий український учений Леонід Ушкалов;
До заходу долучилися й першокурсники філологічного факультету українськоговідділення, які брали участь в обговоренні дискусійних питань.
Не залишились байдужими ліцеїсти історико-філологічного напрямку Чернігівськогообласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді.
Майстерно провели семінар: студентка другого курсу філологічного факультету Аліна Доброскок та магістрант Інституту історії та соціогуманітарних дисциплін ВолодимирСолохненко, які активно ставили питання доповідачам, сприяли жвавій дискусії та продемонстрували обізнаність у біографії та творчості Михайла Драгоманова.
Дякуємо всім, хто приєднався до семінару, за можливість поспілкуватися зі студентами різних курсів і факультетів, сподіваємося на подальшу співпрацю та запрошуємо всіхохочих приєднуватися до наших міжінститутських семінарів-дискусій.