«Актуальні питання української мови й літератури та методики їх навчання в контексті полілогу культур»
18 квітня 2024 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Полілог культур: освітній, філологічній, культурологічний аспекти». Доповідачі висвітлили низку важливих літературознавчих та мовознавчих питань, зосібна на секції «Актуальні питання української мови й літератури та методики їх навчання в контексті полілогу культур» говорили про сучасні проблеми і підходи до вивчення української філології.
В атмосфері щирого спілкування доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри української мови і літератури Лілік Ольга Олександрівна висвітлила тему «Інформаційна грамотність у формуванні педагогічних компетентностей. Вимоги НУШ». Також детально розповіла про концепції «Нової української школи», ілюструючи це питання цікавими прикладами. Наприкінці виступу учасники конференції поставили запитання та поспілкувалися з доповідачкою.
Рудюк Тетяна Вікторівна, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри української мови, методики її навчання та перекладу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя поділилася своїми здобутками в царині самоактуалізації особистості (тема доповіді – «Компетентнісно орієнтоване навчання в контексті проблеми самоактуалізації особистості (за А.Маслоу)». Тетяна Вікторівна майстерно висвітлила обрану тему на прикладі шкільної програми 7 класу.
Не менш цікавою була тема «Інтенсивний курс української мови як іноземної: традиційні й новітні методи навчання» Дьолог Ольги Станіславівни, кандидата філологічних наук, доцента, наукового співробітника відділення слов’янської лінгвістики та лексикографії Слов’янського інституту Академії Наук Чеської Республіки. Доповідач навела цікаві причини, чому чехи зацікавилися українською мовою, висвітлила основні завдання викладачів, які працюють із іноземцями. Присутні мали змогу ознайомитися з основними принципами викладання української мови на інтенсивних курсах для чеськомовних слухачів.
Зворушливою була доповідь «Прояви “територіального патріотизму” українців на рівні мотивів, образів, жанрів у поетичних творах 2014 – 2024 рр.» Олени Володимирівни Сазонової, кандидата філологічних наук, доцента, доцента кафедри української мови і літератури Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, присвячена болючому сьогоденню.
Отже, глибина, лаконізм та змістовність доповідей сприяли зануренню в атмосферу справжньої мовотворчости у тісному колі однодумців.
Автор тексту – Вероніка Лашук