Студенти другого курсу філологічного факультету НУЧКу завершили фольклорну практику.
Фольклор – наша невідʼємна частина не лише держави, а й кожної людини. Під час проходження практики було важливо зрозуміти саме на практиці, адже багато творів зараз відходять у забутість, все більше зникає носіїв фольклору, тому важливо запамʼятати, записати, зберегти ці пісні, традиції звичаї, обряди.
Під час такої роботи студенти відвідали різні культурні осередки фольклору, різні музеї, села, народні колективи, щоб познайомитися з традиційним українським фольклором. Також мали можливість побачити, як зберігається та розвивається українська народна культура.
Практика була дуже насиченою та цікавою.
Крім того, студенти мали можливість познайомитися з різними фольклорними творами, зокрема:
1) ліричні пісні: «Ой, недавно сиратою стала», «Ой попід яром»;
2) щедрівки: «Маланка», «Як у нашого пана Олега»;
3) коломийки: “Зеленая полонина, голубі цвіточки”.
Студенти розповідають, що практика була дуже корисною для них. Вони дізналися багато нового про українську народну культуру:
“Практика була дуже цікавою та пізнавальною,” – каже студентка другого курсу філологічного факультету Ліза. “Ми мали можливість побачити, як живе і розвивається українська народна культура. Ми також мали можливість поспілкуватися з народними майстрами та виконавцями, які поділилися з нами своїми знаннями та досвідом.”
“Я дізналась багато нового про традиційні українські пісні, танці, звичаї та обряди”, – каже студентка філологічного факультету Альона.
Фольклорна практика є важливою частиною навчання. Вона дозволяє студентам набути практичних навичок у галузі фольклористики, а також краще зрозуміти українську народну культуру, набути цінних практичних навичок у галузі фольклористики та етнографії. Фольклорна практика – важливий досвід для майбутнього вчителя.
Текст – Юлії Чаленко